Emre DAĞDELEN

1983 tarihinde İstanbul ‘un Üsküdar ilçesinde dünyaya geldi. İlköğretimini Öğretmen Harun Reşit, ortaöğretimini Fatmagül Özpınar ve lise eğitimini Mehmet Beyazıt’a tamamlamıştır.

Üniversite eğitimini 2004 yılında Çukurova Üniversitesi İnşaat Bölümünde tamamlamış, bölüm birincisi ve okul ikincisi olarak mezun olmuştur.

2005 yılında İstanbul merkezli açtığı bilişim şirketinde kısa zamanda büyük bir ekibe dönüştürmüş ve bu süreçte birçok devlet projelerinde görev almıştır. İstanbul Emniyet Müdürlüğü “Siber Suçlar” yazılımlarında, TMSF (Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu)’na bağlı uydu ve veri dönüşümleri alanında hizmet vermiştir.

2010 yılında Ankara Cumhurbaşkanlığı Köşkünde askerlik hizmetini tamamlamış ve bu dönemde kendisine üstün hizmet belgesi ve iki branşta birincilik ödülleri verilmiştir.

2011 yılında internet haber medyası ve seçim çalışmaları alanında faaliyet gösteren 176  kişinin bulunduğu Digizone şirketinde yazılım uzmanı olarak çalışmış , geliştirdiği algoritma entegrasyonunda İstanbul  genelinde  % 86 başarı elde etmiştir.

2012 yılında AK Parti’ye katılan DAĞDELEN Başbakan Yardımcısı Hayati YAZICI tarafından rozeti takılmıştır.

2013 yılı içeresinde Azerbaycan Bakü şehrinde 180 günlük “Bilişim Altyapıları Gizliliği” eğitimini tamamlayarak, Türkiye’ye dönmüş ve Kardelen Medya şirketini  kurmuştur.

2014 yılında Dubai’de “Dijital Entegrasyon ve Sosyal Medya AR-GE Yazılım” eğitimleri almıştır.

2016’da İran’ın  başkenti  Tahran’da kamuya bağlı özel bir yazlım şirketinde  “İnternet Sağlayıcı Veri Güvenliliği” eğitimleri vermiştir.

2017 yılında Azerbaycan Devlet Başkanı İlham ALİYEV  tarafından yazdırılan “Savaşçı” adlı kitapta  makalesi yayınlanan tek Türk vatandaşı  olmuştur. Aynı yıl içeresinde birçok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirilen Dağdelen Umut Çatısı Derneği’nin  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına seçilmiştir.

2017 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımlarıyla 30 milyon dolar bütçeli “Bilal Özgürlüğün Sesi” projesinin tüm digital  sosyal medya veri tabanını kurmuş ve pr yönetmiştir.

2018 yılında Türkiye’de ilk Kardelen Medya bünyesinde  DMP – Dijital Medya Platformu Merkezi’ni tek çatı altında kurulumunu tamamlamıştır. Aynı yıl içeresinde Akasya gazetesini kurmuş ve genel yayın yönetmenliğini yürütmüştür.

2019 yılında Türkiye Cumhuriyeti kurumlarına bağlı siber saldırılarını  detaylı şekilde  ele alan  “Siber Savaş Anatomisi” adlı kitabını yazmıştır.

2020 yılında Admins (Kurumsal Bilgi Teknolojileri Alt Yapı Güvenliği) K.V.K.K. (Kişisel verileri koruma ) SEO (Search Engine Optimization)  çalışmalarıyla ilgili eğitimler ve danışmanlık hizmeti vermektedir.