AK Parti Beykoz İlçe 6. Olağan Kongresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapıldı.

Tarihi bir günün yaşandığı Beykoz’da AK Parti İlçe Başkanlığı Kongresi büyük bir coşkuya sahne oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı kongrede AK Parti Gençlik Kolları’nın büyük coşkusu zaman zaman Erdoğan’ın konuşmasına kesmesine neden olurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti’nin Beykoz’da kazandığı zaferleri hatırlatarak, Beykoz her zaman bizim yanımızda durdu. Çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Erdoğan İlçe Başkanlık görevini devreden Mustafa Gürkan’a ve daha önce görev yapan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ederek, “yeni yönetime gelecek olan arkadaşlara da  başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin verdiği sözlerin teminatının 15 senedir hayata geçirdikleri olduğunu ifade eden Erdoğan, en büyük referanslarının Beykoz ve İstanbul’un her bir köşesindeki projeler olduğunu söyledi.

Erdoğan, İstanbul’a son 15 yılda yaptıkları yatırımların en yakın şahidinin millet olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

“Dünya çapında ses getiren Marmaray’ı halkımıza tam manasıyla anlattık mı? Benim dedem Fatih Sultan Mehmet Han, karadan kadırgaları yürüttü mü? Biz dedik ki ‘Bize de denizin altından Marmaray’ı yapmak yakışır.’ Biz de denizin altına Marmaray’ı aldık. Ama dedik ‘Bu yetmez’. Bir de ne yapalım? Denizin altından Asya’dan Avrupa’ya, Avrupa’dan Asya’ya otomobilleri geçirelim. Bunu da yaptık mı? Bunu da yaptık. Dedik ki ‘Bu da yetmez.’ Şimdi 15 Temmuz Şehitler Köprümüz var. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü var ama ağır vasıtalar sıkıntı vermeye başladı. Nerede? Fatih Sultan’da. Dedik ki biz buraya bir köprü daha yapalım ki bu köprüden sadece ağır vasıtalar geçsin. Ne yaptık? Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yaptık.

Ama dedik ki ‘Bizim bir adım daha atmamız lazım.’ Nedir o? İstanbul’u İzmir’e bağlıyoruz. İstanbul’u, İzmir’e bağlarken, Kocaeli geçişini, bir köprü de oraya yapalım aynı zamanda İstanbul-Bursa arasını da 1 saat 15 dakikaya indirelim. Osmangazi, yaptık mı? Burada bir incelik yatırıyor. Bir, Osmanlı’nın kurucusu, bir diğer tarafta Fatih, bir diğer tarafta da “Hakim-ül Haremeyn değilim, Hadim-ül Haremeynim’ diyen Yavuz Sultan Selim var. Hepsi arka arkaya geldi. Şimdi inşallah İstanbul-İzmir arası öyle hızla gediyor ki 3,5 saatte falan İstanbul’dan İzmir’e varacağız. Olay bu. Attığımız adımlar hızla devam ediyor.”

“Her alanda, İstanbul’u tarihi yatırımlarla buluşturduk”

Erdoğan, eğitimden, sağlığa her alanda, İstanbul’u tarihi yatırımlarla buluşturduklarını, bu süreçte elbette Beykoz’un da nasibini aldığını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Eğitimde açtığımız okullarla, inşa ettiğimiz yeni dersliklerle, ilçemizin eğitim alt yapısını güçlendirdik. Kaderine terk edilmiş, yıkılmanın eşiğine gelmiş tarihi eserlerimizi yeniden ayağa kaldırdık. Geçen gün Beykoz’daydım. Abraham Paşa Çiftliği’ne geldim. Son durumu bir göreyim dedik. Abraham Paşa Çiftliğimizi inşallah hizmete açıyoruz. Ama bak onun yanında da Türk-Alman Üniversitesi’ni yapıyoruz o da bitmek üzere. Tüm bunlarla inşallah güzel gelişmeler var. Tabii burası Paşabahçe, Şişecam ile nam saldığı için inşallah Abraham Paşa Çiftliği’nde hem bir cam müzesini yapacağız ama aynı zamanda cam müzesiyle beraber orada bütün bu cam mamulleri nasıl üretiliyor bunları da orada ustalar gelen turistlere gösterecekler. Gerek yerli, gerek yabancı turistlere. Mesele mesafe almak, yeni yeni adımlar atmak. İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy Şiirevi’nin, Şeyh Etem Sırrı Efendi Tekkesi Kültür Evi’nin, İncirköy Mahallesi Sunazırı Sokağı’nın restorasyonlarını tamamlayarak Beykozlu kardeşlerimizin hizmetine sunduk.”

“Riva Deresi ve çevresini yepyeni bir çehreye kavuşturuyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Beykoz Belediyesi Meclis Binası’nın, Soğuksu Gençlik Merkezi’nin, Kanuni Ormanı Nikah Salonu’nun yapımları sürüyor.” diyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aynı şekilde İstanbulluların tabiatla buluştuğu Riva Deresi ve çevresini yepyeni bir çehreye kavuşturuyoruz. Kanal Riva Projesi ile mevcut dereyi ıslah ederek, Beykozlu kardeşlerimin güzelce vakit geçirdiği spor, dinlenme, bisiklet ve yürüyüş aktivitelerini rahatça yaptığı bir turizm kompleksi yapacağız. Projenin tam olarak hayata geçmesiyle yaklaşık 5 bin kişiye iş ve istihdam sağlayacağız. Beykoz’da bunun gibi prestij projelerini hayata geçirmeye devam edeceğiz. Küçüksu Kasrı, onun önünde ne vardı? Eskiden mısır kazanları vardı. Orada biz mısır yemeye gelirdik. Ey gidi günler ey… Nereden Kasımpaşa’dan. Beykoz Çayırı’na gelirdik, orada da vardı, orada da yerdik ama Küçüksu, bunlar adeta cazibe merkezleri.

AK gençler, AK kadınlar çok cevval. 15 yıllık hizmet ve yatırım kervanının aksamasına, sendelemesine kesinlikle izin vermeyeceğiz. Bunun için şimdiden ‘Bismillah’ diyor 2019 seferimizi başlatıyoruz. Bu yolculukta ben Beykoz teşkilatımızdan çok büyük gayret istiyorum. Şimdi soruyorum? Bizim Rabia’mızı biliyorsunuz değil mi? Çok yoruldunuz, kalkın bakalım. Gençler hazır mısınız? Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Tek millet 81 milyonla, ayrım yok, Çünkü biz yaradılanı Yaradan’dan ötürü sevdik. Ayırmayacağız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bu yola böyle devam edeceğiz.”

Erdoğan, kongrede yeni görev alacaklara başarılar diyerek, bu yarışta bayrağı devredeceklere de teşekkür ederek, sözlerini tamamladı.

Erdoğan’a konuşmasının sonunda Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından bir tablo hediye edildi.

Erdoğan’ın salondan ayrılması sonrasında devam edilen kongrede, Zafer Aslan tarafından mali ve faaliyet raporları okunarak, delegeler tarafından ibra edildi.

Daha sonra oy verme işlemine geçilen kongrede zaman zaman izdiham yaşanırken, görevliler oy verme işlemini kontrol altına almakta oldukça zorlandı.

Oy verme işleminin ardından Hanefi Dilmaç Başkanlığında seçilen yeni yönetim hep birlikte objektiflere poz verdi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın 6. Olağan Kongresi’nde seçilen Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu.

Muhammed Hanefi Dilmaç

Av. Ahmet Deliak
Asiye Yasemin Kuvel
Cemile Sucuoğlu
Deniz Soytemiz
Duygu Erol
Ethem Çekiç
Fadime Aydın
Fatih Sağlam
Fatmanur Koparan
Av. Gökhan Kaplan
Hasan Yavuz
Hasan Karakaya
Mehmet Temel
Mesut Deniz
Mete Karabudak
Muhammed Talha Enis
Muhammet Kartal
Murat Yumurtacı
Mustafa Sargın
Şeymanur Ok
Yusuf Avşar
Ümit Kılıç
Yasemin Özen
Zafer Aslan