Türk askerine 1912 yılından bu yana hizmet veren Esenler-Atışalanı’ndaki Metris Kışlası’nın yerine inşa edilen Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi’nin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle açıldı.

İlave parklarla 240 bin metrekare alana sahip olan millet bahçesinin içinde, spor vadisi ve kültür vadisinin yanı sıra yürüyüş ve bisiklet yolları, sportif etkinlik, piknik, çocuk oyun ve eğlence, sosyal etkinlik alanları, çiftlik park, hobi ve meyve bahçeleri, macera parkı, İkinci Bahar Kıraathanesi, şifa bahçesi, gül bahçesi, kır kahvesi, hanımlar konağı, gençlik merkezi, gölet ile kütüphane ve açık hava kitap okuma mekanları yer alıyor.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki başarısız darbe girişiminin ardından alınan karar gereği şehir dışına taşınan birliklerin boşaltıldığı alanlar, bir bir halkın hizmetine sunuluyor.

Esenler Belediyesine devredilen Esenler-Atışalanı’ndaki Metris Kışlası alanında yapılan Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi, İstanbul’un en büyük millet bahçelerinden biri olma özelliği taşıyor.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Esenler’de şehit düşen 10 kişinin anısını da yaşatacak millet bahçesi, TSK’dan devredilen arazilerde yapılan ilk millet bahçesi olma özelliğine sahip.

Türk askerine 1912 yılından bu yana hizmet veren Metris Kışlası’nın yerinde bundan sonra çocuk sesleri yükselecek, yetişkinler de yeşil alanlarda gezme imkanı bulacak.

Esenler Belediyesi ile Bahçelievler Hak Vakfı’nın ortaklaşa yaptırdığı tamamı taş işçiliğiyle inşa edilen ve Cumhuriyet tarihinin tamamı taş işçiliğiyle yapılan ilk camisi olduğu kaydedilen Hacı Emsal Avcı Taş Camisi de aynı törenle ibadete açılacak.

2 thoughts on “Esenler Millet Bahçesi

  1. evet eski haliyle şimdiki halinin arasında dünyalar kadar fark var.
    teşekkür ederiz sayın cumhurbaşkanımıza…
    ESENLER SİZİNLE GURUR DUYUYOR…

  2. millet bahçesi çok güzel oldu.
    eski halinide biliyorum bildiğiniz çöplüktü ama şimdi çok güzel oldu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir