Cumhur İttifakı İstanbul mitinginde Başkan Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde toplandı. Başkan Erdoğan,  Binali Yıldırım ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin katıldığı liderler milyonlarla buluştu. Yenikapı meydanını hıncahınç dolduran vatandaşlar Başkan Erdoğan’ın gelişi ile birlikte büyük coşku yaşadı.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları

“1 MİLYON 600 BİN KİŞİ BURADAYIZ”

Yenikapı bugün yine bir başka güzel. Elhamdülillah. Gözümüzün görevildiği kadarıyla muhteşemsin İstanbul. Bugün sayın Bahçeli’yle AK Parti ve MHP’ye gönül vermişl kardeşlerimle bir kez daha Yenikapı’dayız. Şuanda aldığım rakam 1 milyon 600 bin.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “1 milyon 600 bin kişi buradayız”

Bu şehir Sultan Abdulhamid’in namusudur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün son nefesidir. Merhum Özal’ın rüyasıdır. Merhum Erbakan hocamısın duasıdır. Bu şehir bizim de hizmetkarı olmaktan şeref duyduuğumuz davamız, aşkımız, sevdamız, duamız, her şeyimizdir. Bir çağın kapanıp bir çağın açıldığı bu kadim şehri korumaya devam edeceğiz.

İNŞAALLAH SEÇİMDEN SONRA BURADA ZAFERİN ŞENLİĞİNİ YAPARIZ

İnşaAllah seçimden sonra burada bir de şöyle zaferin şenliğini yaparız. 94’te bu kardeşinizi İstanbul’a Büyükşehir Belediye Başkanı yaptığınız andan itibaren Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı dönemlerinde İstanbul’a yapılan her hizmetin takipçisi oldum.

ANKARA MİTİNGİNDE DE REKOR KIRDIK

Bay Kemal sen bu işlerden anlamazsın. Getirdiği kişi İstanbul’un bir ilçesinin Belediye Başkanı. İstanbul gibi şehre rastgele isim yakışmazdı. Onun için biz Binali Yıldırım’ı aday gösterdik. Bakın Ankara’daki mitingimizde de resmi rakamla 450 bin kişi vardı. İzmir’de de aynı şekilde hakkındaki spekülasyonlar hayli fazla olan bir aday gösterdi. Terör örgütü ile el ele, iç içe, geçmişi itibarıyla ne yazık ki kirli bir ismi İzmir’e layık gördüler. Biz orada da hizmetleri olan Zeybekçi kardeşimizi aday gösterdik.

HARBİYE’Yİ YAPTIRMAMAK İÇİN DİRENDİLER AMA…

Bak bunlar bize Harbiye’deki kongre merkezini de yaptırmamak için uğraştılar. İsteseniz de istemeseniz de yapacağız dedik yaptık. Muhsin Ertuğrul yanında. Orayı da büyüttük. Bu zeka, plan proje meselesi. Çalışırsan, düşünürsen olur. Ve bu mesele aşk meselesi aşk!

BAK SANA BİR MÜJDE, ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’Nİ DE YAPIYORUZ

Bak sana bir müjde daha vereyim. Atatürk Kültür Merkezi’ni de kısa sürede bitireceğiz. Ama sizlerin yaptığı gibi bir AKM değil. Her yönüyle muhteşem. Herhalde bitirdikten sonra orada bir konserimize gelirsin. Değil mi? Ankara’dakine gelemiyor bakın! Orada külliyede bir kongre merkezimiz var.

TUZLA’YA DEV BİYOTEKNOLOJİ TESİSİ

Yaklaşık 6 katrilyon lira maliyeti olan Tuzla Biyoteknoloji kampüsünü kuruyoruz.

TARİHİ YARIMADA İÇİN RESTORASYON SEFERBERLİĞİ BAŞLATIYORUZ

Tarihi yarımada restorasyon seferberliği başlatacağız. İstanbul’a turizm geliri ilk sırada zaten ama daha da artış olacak.

DEV FİLM PLATOSU

Hedefimiz 500 milyon dolar film ihracatını doğuracak bir film platosu kurmaktır.

22 İLÇEYE MÜJDE

22 ilçede yeni kent meydanları oluşturacağız, Avrupa’da 7, Asya’da 11 olmak üzere seyir terasları oluşturacağız. Kıyı şeritlerini kesintisiz ve engelsiz şekilde düzenleyeceğiz. Sarayburnunda yolu yerin altına alarak şehrimize Gülhane Parkı ile denizi birleştireceğiz. Ve yol buraları bölmeyecek ve yeni bir meydan daha kazanmış olacağız. Adalara elektrikli fayton dönemini getiriyor ve o istenmeyen görüntüleri tarihte bırakıyoruz.

“SEÇİME GİDERKEN DOLARLA OYNAYANLAR…”

Bakın şimdi seçime az bir zaman kala dolar kuruyla ilgili spekülasyonlar yapılıyor. Bakın buradan ilan ediyorum. Provokatif eyleme girenler bedelini çok ağır ödeyecek.